Kriptovaliutos gali ir paversti milijonieriumi, ir priversti gailėtis

Kriptovaliuta uždrausta. ugiprijuostes.lt | Kriptovaliutos

Publikuotas teisininkės Gretos Vaicekauskaitės straipsnis lzinios.

užsidirbti pinigų realiems žmonėms internete gambitas dvejetainiuose opcionuose

Viena populiariausių pasaulyje kriptovaliutų — bitkoinas kriptovaliuta uždrausta. Tuo tarpu kriptovaliuta eteriumas angl.

  • Įvesdami internetines pajamas
  • kriptovaliuta - išsamiai ugiprijuostes.lt
  • Variantai nuo 30 eurų
  • Pasirinkimo galimybės yra teisėtos
  • LEADELL Balčiūnas & Grajauskas

Hedqist byloje pripažinta, kad bitkoinai nelaikomi materialia preke, sąskaita, indėliu, mokėjimu, pervedimu, prekių tiekimu ar vertybiniu popieriumi. Tradicinių valiutų keitimą į virtualiosios valiutos bitkoino vienetus ETT pripažino atlygintina paslauga, pagal savo prigimtį laikoma finansiniu sandoriu, nebūtinai atliekamu bankų ar kitų finansų įstaigų. Vos mažuma valstybių draudžia kriptovaliutas — Ekvadoras, Bolivija, Bangladešas, Kirgizija, bet didžiojoje dalyje pasaulio valstybių kriptovaliutos nėra uždraustos ir naudojamos tiek investicijoms, tiek atsiskaitymams atlikti.

„Google“ uždraudžia kriptovaliutų reklamas, bet Lietuva gali įšokti į traukinį

Šiai dienai Lietuvoje nėra teisiškai reglamentuotas nei kriptovaliutų statusas, nei įtvirtintas teisinio reguliavimo modelis, nėra nei nustatyti reikalavimai prekybai kriptovaliuta, nei įtvirtinti vartotojų ar investuotojų apsaugos mechanizmai, tačiau kriptovaliutos Lietuvoje yra neuždraustos ir naudojamos.

Investavimu į kriptovaliutas kasdien domisi vis daugiau asmenų, tačiau kriptovaliutų teisinio reguliavimo nebuvimas lemia, kad nėra užtikrinamos vartotojų ir investuotojų teisės. Pastariesiems asmenims nėra įtvirtintų teisinių gynybos priemonių. Kriptovaliutų keityklos, prekiautojai nėra prižiūrimi, jiems nėra nustatyta pareiga atskleisti informaciją vartotojams ir investuotojams, nėra reglamentuota jų veiklos priežiūra, atsakomybė. kriptovaliuta uždrausta

Kriptovaliutos gali ir paversti milijonieriumi, ir priversti gailėtis

Bet kuriuo momentu gali atsirasti asmenų, siekiančių pasipelnyti pastarąja teisinio reguliavimo spraga, kriptovaliuta uždrausta būtent tie vartotojai bei investuotojai, kurie investuoja į kriptovaliutas, labiausiai ir nukentėtų. Įstatymuose nėra įtvirtintų konkrečių gynybos būdų, kuriais galėtų gintis vartotojai ir investuotojai, veikiantys nereguliuojamoje kriptovaliutų rinkoje.

feng shui užsidirbti pinigų

Tiek Civiliniame kodekse, tiek Baudžiamajame kodekse nustatyti tik bendrieji pagrindai, kuriais remiantis, galima kriptovaliuta uždrausta atsakomybės už padarytą žalą, bet tokie procesai gali užtrukti iki kelių metų, o esant dideliam nukentėjusiųjų asmenų skaičiui, galimybės gauti žalos atlyginimą tampa tik teorinėmis.

Teismų suformuotų precedentų dėl atsakomybės taikymo už neteisėtą kriptovaliutų prekybą šiuo metu Lietuvoje taip pat nėra. Direktyvos nuostatos yra įgyvendinamos ir nacionaliniu teisės aktu — Finansinių priemonių rinkų įstatyme.

Minėta direktyva siekiama — kriptovaliuta uždrausta investuotojų interesus, direktyvoje įtvirtinti apsaugos mechanizmai, užtikrina kriptovaliuta uždrausta išmokėjimą ar patirtų nuostolių atlyginimą investuotojams, jeigu yra pažeidžiami teisės aktai.

Kriptovaliutos

Taip pat įtvirtinta pareiga atskleisti informaciją bei rinkoje veikiančių subjektų priežiūros mechanizmas. Deja, dėl iki šiol nesureguliuotų kriptovaliutų naudojimo aspektų, nurodyta MIDIF II direktyva investuotojams nebūtų ar galima užsidirbti bitkoinų, todėl kol nėra įtvirtintas teisinis kriptovaliutų reglamentavimas, tokie investuotojai paliekami likimo valiai, patys prisiima riziką bei atsakomybę.

ar įmanoma užsidirbti pinigų apžvalgose

Kriptovaliutų teisinio reguliavimo nebuvimu susiduriama su mokesčių mokėjimo probleminiais kriptovaliuta uždrausta. ETT sprendimu Hedqist byloje, pripažinta, kad virtualių valiutų keitimas į tradicines valiutas nėra apmokestinamas PVM.

kriptovaliuta uždrausta tarpininkavimo pagalbos apžvalgos

Tačiau daug kas pamiršta, kad gautos pajamos iš kriptovaliutų prekybos Lietuvoje yra apmokestinamos. Taip pat reikia nepamiršti, kad kriptovaliutos patenka į Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo taikymo ribas, todėl asmenys yra įpareigojami laikytis pastarųjų įstatymo nuostatų.

Panika kriptovaliutų rinkoje? - Bitcoinas, Ethereum, Litecoin, Ripple, Neo - Kriptovaliuta

Kriptovaliutų rinka vieną dieną gali prarasti stabilumą, todėl siekiant užkirsti kelią minėtų problemų atsiradimui, turime nedelsti ir pradėti reguliuoti labiausiai rizikingas kriptovaliutų rinkos dalis. JAV jau nuo m. Netgi tais pačiais metais JAV teismas suformavo precedentą byloje Nevada v. Micon, kurioje pritaikė baudžiamąją atsakomybę už nelicencijuotos internetinių lošimų parduotuvės, prekiavusios bitkoinais, veiklą.

kriptovaliuta uždrausta

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad JAV kriptovaliutų teisinis reguliavimas skiriasi pagal valstijas. Pavyzdžiui, Vašingtono kriptovaliutų teisiniame reguliavime įtvirtinama kriptovaliutų sąvoka, nurodoma pareiga atskleisti vartotojams ir investuotojams informaciją apie rizikas, kriptovaliutų keitykloms nustatyti laidavimo reikalavimai, įdiegta speciali kibernetinio saugumo sistema, atliekanti duomenų patikrinimą, o pavyzdžiui, Kalifornijoje siūloma priimti nuostatą, kuri draustų užsiimti bet kokia kriptovaliutų veikla kol neturi licencijos, išskyrus išimtinius atvejus.

Kriptovaliutų teisinio reguliavimo įtvirtinimas suteiktų teisinio aiškumo, įtvirtintų gynybos priemones, būtų užtikrinamas kibernetinis saugumas, kurių šiuo metu nėra.

Taigi įdomu, kaip šiuo klausimu pasielgs Lietuva, jeigu siekia tapti finansinių technologijų centru Rytų Europoje, ar paseks kitų šalių, pavyzdžiui, JAV atveju, ar pavyzdžiui, uždraus kriptovaliutas, ar nieko nedarys ir lauks, kol šis klausimas bus išspręstas Europos Sąjungos kriptovaliuta uždrausta.