ES uždraus palmių aliejaus naudojimą biodegalams gaminti

Palmių brokeris. NAUJAUSI KOMENTARAI

palmių brokeris

ES uždraus palmių aliejaus naudojimą biodegalams gaminti Scanpix nuotr. Europos Sąjunga jungia raudoną šviesą palmių aliejaus naudojimui biodegalų gamyboje — neseniai Europos Parlamentas didele balsų dauguma balsavo už atsisakymą naudoti palmių aliejų kaip energetinę žaliavą nuo metų, o Prancūzija praėjusį mėnesį paskelbė griežtai ribosianti jo naudojimą biodegaluose.

užsidirbti pinigų lažybose

Tuo tarpu Norvegijos parlamentas yra priėmęs dar griežtesnį sprendimą — uždrausti viešuosiuose pirkimuose pirkti biodegalus, kuriuose naudojamas palmių aliejus.

Lietuvos gamyklose gaminami biodegalai naudojant riebalų rūgščių metilo esterį RRMEgaunamą iš rapsų.

Turite klausimų?

Pasak M. Skirtingai nei palmių miškų kirtimas, rapsų auginimas nedaro jokio žalingo poveikio aplinkai, be to, turi teigiamą ekonominį poveikį: žaliava užauginama ir produkcija pagaminama vietoje — trumpesnė tiekimo grandinė, pakankami kiekiai žaliavos ir produkcijos sandėliuojami Lietuvoje, nesudėtinga gamybos kontrolė ir auditas.

kaip atsiimti bitkoinus iki eurų su segtuvu

Taip pat gerinamas šalies importo ir eksporto balansas ir tuo pačiu kaupiamas rezervas, nes tiek gamyba, tiek žaliava yra Lietuvoje. Taigi iš palmių brokeris auginimo darbo ir pajamų gauna Lietuvos ūkininkai, mūsų šalies pramonės įmonės bei sukuriama pridėtinė palmių brokeris Lietuvoje. Europos Komisija nusiteikusi ryžtingai Norvegija — pirmoji šalis pasaulyje, priėmusi sprendimą neįsigyti viešųjų pirkimų būdu biodegalų su palmių aliejumi.

palmių brokeris

Europos Parlamentas taip pat patvirtino ataskaitą dėl Palmių aliejaus ir atogrąžų miškų naikinimo. Balandžio mėnesį Europos Komisija yra įpareigota imtis reguliavimo, pagal kurį nuo metų palmių aliejaus nebeliktų degalų rinkoje.

palmių brokeris jūsų milijono variantų apžvalgos

Tuo tarpu rapsų ir saulėgrąžų aliejaus, pagaminto iš Europoje užaugintų kultūrų, naudojimas biodegalams gaminti ir toliau bus skatinamas. Panašu, jog biodegalams, kuriems naudojamos palmės, lemta išnykti jau netolimoje ateityje, nežiūrint visų privalumų, kuriuos ne visai sąžiningai nuolat bando pabrėžti jų gamintojai.

apie dvejetainį variantą

Toli nuo Lietuvos — masiniai palmių kirtimai Palmių aliejaus pagrindu gaminant biodegalus naudojamas netvarus palmių aliejus ir šalutiniai palmių produktai — palmių atliekos.